Rekomendacje MSZ dot. wyjazdów zagranicznych

Sytuacja epidemiczna na świecie wciąż jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna. MSZ w dalszym ciągu odradza podróże, które nie są konieczne, do krajów lub regionów, w których poziom zachorowań jest znacząco wyższy niż w Polsce. W regionach o syutacji epidemicznej zbliżonej do polski lub z niższym poziomem zachorowań MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

W związku z tym przy podejmowaniu decyzji o podróżach zagranicznych należy sprawdzić informacje o bieżącej sytuacji epidemiologicznej zachorowań na COVID-19. Należy bezwzględnie stosować się do lokalnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Przed każdą podróżą koniecznie jest:

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdują się na stronie MSZ w zakładce Informacje dla podróżujących

Prosimy o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) pod adresem: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/country-overviews