Szkolenie - Protokół dyplomatyczny

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ramach Projektu WelcomeJU-wsparcie potencjału uczelni i pracowników administracji w obszarze obsługi zagranicznej kadry akademickiej, program Welcome to Poland, od dnia 21.08.2019 r. do 23.08.2019 (lub do wyczerpania limitów miejsc – max. 25 osób) prowadzona będzie rekrutacja na dwudniowe szkolenie dotyczące Protokołu dyplomatycznego i etykiety.

ZAKRES TEMATYCZNY  SZKOLENIA:

1.Protokół dyplomatyczny, ceremoniał i etykieta

2. Dyplomacja w Polsce (CD i CC)

3. Precedencja

4. Reguła prawej strony

5. Hierarchia miejsc (samochód, stoły konferencyjne,  rozmowy, widownia, wspólna fotografia, flagowanie)

6. Zaproszenia

7. Przyjęcia zasiadane:

• Rodzaje przyjęć

• Organizacja przyjęcia

• Usadzenie gości (warianty)

• Co na stole?

• Przebieg przyjęcia

8. Pokazowe przyjęcie zasiadane – w restauracji Pod Baranem ul. Świętej Gertrudy 21 Kraków   Omówienie zasad i reguł protokolarnych przy stole

9. Różnice kulturowe

10. Gość / delegacja - spotkania w uczelni mówienie zasad i reguł protokolarnych przy stole

11. Współpraca z tłumaczem

12. Podpisywanie dokumentów

13. Konferencje prasowe

14. Wizyty delegacji zagranicznych

15. Organizacja eventów

16. Korespondencja. Tytulatura

17. Przyjęcie na stojąco

• Przygotowanie przyjęcia

• Scenariusz

• Obowiązki gospodarza

• Wskazania dla gości

Zakres tematyczny i harmonogram szkolenia dostępny tez na stronie: https://dwm.uj.edu.pl/program-warsztatow

Szkolenie poprowadzi Grzegorz Chmielewski - wieloletni pracownik MSZ, były zastępca dyrektora Protokołu Dyplomatycznego MSZ, trener w Europejskiej Akademii Dyplomacji

TERMINY

Szkolenie odbywać się będzie w  dniach 4-5 września w godzinach 9:00 – 16:15.

REKRUTACJA

Szkolenie dedykowane jest pracownikom administracji centralnej, wydziałowej i międzywydziałowej UJ i UJ CM odpowiedzialnym za obsługę zagranicznej kadry akademickiej.

Pierwszeństwo udziału w szkoleniu ze względu na charakter i tematykę mają pracownicy DWM, DAWP UJ CM, CAWP, administracji  centralnej  (biura  Rektora  i  prorektorów),  wydziałowi  koordynatorzy  ds. współpracy międzynarodowej, obsługujący zagraniczną kadrę akademicką, profesorów wizytujących itp. (nie tylko studentów zagranicznych).

Kandydaci  zainteresowani udziałem powinni przedłożyć w  Dziale Współpracy Międzynarodowej (wersja papierowa lub elektroniczna przesłana na adres: barbara.chmielowska@uj.edu.pl) w terminach  wskazanych  w  ogłoszeniu Formularz rekrutacyjny – wypełniony i podpisany przez Kandydata oraz bezpośredniego przełożonego (Załącznik nr 1 do Regulaminu https://dwm.uj.edu.pl/welcomeju ).  Osoby, które prześlą formularz rekrutacyjny elektronicznie (scan z podpisami) proszeni są o dostarczenie również oryginału dokumentu po zakwalifikowaniu na szkolenie.

W formularzu rekrutacyjnym proszę o dopisanie informacji na temat preferencji żywieniowych: np. wegetarianizm itp. jeżeli taką  Państwo posiadają (częścią szkolenia jest zasiadany obiad pokazowy).

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i udziału w projekcie.

O przyjęciu  kandydata  na  szkolenia  i  warsztaty  w  ramach  dostępnych  środków finansowych decyduje:

- kolejność zgłoszeń (przy założeniu pierwszeństwa dla pracowników wskazanych powyżej) oraz

- spełnienie przez Kandydata warunków formalnych określonych w § 3, ust.1 oraz § 4 ust. 4 Regulaminu.

Informujemy, że można wziąć udział w więcej niż jednym szkoleniu czy warsztacie w ramach projektu WelcomeJU.

Lista wszystkich planowanych szkoleń realizowanych w ramach projektu WelcomeJU dostępna jest na internetowej pod adresem: https://dwm.uj.edu.pl/welcomeju

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu z:

Barbara Chmielowska

Dział Współpracy Międzynarodowej

Ul. Czapskich 4 pok. 13, 31-110 Kraków

tel. kom. 519 307 978

„Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland realizowany w ramach Działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18”.

Program warsztatów
ERASMUS+ Konkurs na wyjazdy do krajów partnerskich KA 107 2019/2020