Stypendia na wyjazdy dla naukowców w ramach Skalny Teaching Grant 2025

Dział Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs dla pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego na 2 wyjazdy semestralne do Uniwersytetu w Rochester w 2025 roku (semestr wiosenny lub jesienny) w ramach programu Skalny Teaching Grant.

O wyjazd mogą starać się pracownicy naukowo-dydaktyczni, posiadający co najmniej tytuł doktora, reprezentujący nauki humanistyczne i społeczne. Celem wyjazdu jest prowadzenie zajęć dla studentów Uniwersytetu w Rochester.

Osoby zainteresowane wyjazdem powinny złożyć aplikację elektronicznie do UR za pośrednictwem strony:

a następnie przesłać skany złożonej aplikacji na następujące adresy email:

1. Dr Bozena Sobolewska (UR): bsobolew@ur.rochester.edu
  2. Agnieszka Kołodziejska-Skrobek (DWM UJ): agnieszka.kolodziejska-skrobek@uj.edu.pl

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne pod linkiem: Skalny Teaching Grant 2025.

UWAGA:

Jednym z dokumentów niezbędnych w konkursie jest Nomination Letter z UJ, który zostanie wystawiony przez DWM po przesłaniu oryginału zgłoszenia na wymianę bilateralną wraz z programem roboczym, zawierającego deklarację środków jednostki podpisaną przez bezpośredniego dysponenta środków oraz Dziekana Wydziału (zgłoszenie należy uzupełnić na liczbę dni 30).

Ostateczny termin składania aplikacji upływa 10 czerwca 2024 r.

Wyboru kandydatów dokona Uniwersytet w Rochester na podstawie złożonych dokumentów i przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w czerwcu 2024 r. (ogłoszenie wyników nastąpi do 15 lipca 2024 r.)

Osoby do kontaktu:

1. Agnieszka Kołodziejska-Skrobek (DWM UJ): agnieszka.kolodziejska-skrobek@uj.edu.pl tel. 12 663 3014 (Nomination Letters, pytania formalne)
  2. Dr Bozena Sobolewska (UR): bsobolew@ur.rochester.edu (zasady konkursu, finansowanie)